POKOCHAJ SIEBIE I ODZYSKAJ RADOŚĆ ŻYCIA!


"Pokochać samego siebie, to początek romansu na całe życie" - Oscar Wilde


Aby żyć w harmonii musisz najpierw nauczyć się akceptować i kochać samego siebie. Tylko wtedy Twoje życie niesamowicie szybko ulegnie poprawie. Zniknie pustka i poczujesz wewnętrzną radość i błogość, która ogarnie całe Twoje ciało.


Gdy pokochasz siebie- pokochasz drugiego człowieka.


Dlaczego mam POKOCHAĆ SIEBIE?

“pokochaj siebie, bo jeśli nie pokochasz siebie, nie pokocha Cię nikt inny. Nie możesz kochać kogoś, kto nienawidzi siebie.

(…)

Tak samo jest z Tobą, Ty też nienawidzisz siebie. Nikomu nie pozwolisz, by Cię kochał. Gdy w pobliżu Ciebie pojawia się ktoś z energią miłości, wycofujesz się, chcesz uciec, boisz się. Doskonale wiesz, że nie zasługujesz na miłość, wiesz, że tylko na powierzchni wyglądasz tak dobrze i pięknie, a w głębi jesteś brzydki. Jeśli pozwolisz temu komuś pokochać się, wcześniej czy później, i raczej wcześniej niż później ten człowiek dowie się jaki jesteś naprawdę.”- OshoJak pokochać siebie?


Bądź wdzięczny
Bądź wdzięczny za to co masz i naucz się dziękować za wszystko- za rodzinę, za uśmiech, za radość, za zdrowie. Każdego dnia poświęć kilka minut na proste ćwiczenia- sporządź listę wdzięczności. Codziennie dziękuj za wszystko co masz i ciesz się tym, kim jesteś i co posiadasz dzisiaj!


"Odczuwanie wdzięczności pozwala ci wzrastać i rozwijać się. Wdzięczność wnosi radość i uśmiech w twoje życie oraz życie tych, którzy są wokół ciebie" Eileen Caddy


Nie żyj przeszłością 
Przeszłości nie da się zmienić. Wszystko, co przeżyłeś traktuj jako lekcję na przyszłość. Jeśli będziesz cały czas tkwił w przeszłości, stracisz kontakt z teraźniejszością i odetniesz się od własnych potrzeb. Musisz pozbyć się z siebie zbędnego bagażu, otworzyć nowe ścieżki w życiu i skupić się na nich. Żyj tym, co oferuje nam teraźniejszość. To ona należy do nas, a więc chwytaj chwile na bieżąco i czerp z nich pełnymi garściami.
Bądź radosny tu i teraz!
"Opłakiwać przeszłość to zaniedbywać teraźniejszość."

Dbaj o siebie
Zatrzymaj się na chwile i zadaj sobie pytanie "czy jestem spełniony?" , "czy jestem szczęśliwy i żyje tak jak chce?". Większość z nas skupia swoją całą energię na drugiej osobie zaniedbując własne potrzeby. Wsłuchaj się w siebie i zastanów się, co ostatnio zrobiłeś dla siebie? 

"Ty jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość"- Budda

Przebaczaj
Przebaczenie, to ogromny trud który wymaga od nas odwagi i pokory.
Przewlekły gniew i negatywne emocje zatruwają nas od środka. Przejmując kontrole nad naszym umysłem . Wtedy nie myślimy racjonalnie, żyjemy zemstą, złością i potrzebą ukarania.
Pamiętaj, że każdy z nas popełnia błędy i nikt nie jest doskonały. Łatwo jest usprawiedliwić własne błędy niż drugiego człowieka. Zamiast żyć zemstą postaraj się zrozumieć motywy, które mogły kierować tą osobą.
Przebaczając uwolnisz się od negatywnych uczuć, odzyskasz pogodę ducha i osiągniesz pełnie życia.

"Człowiek , który nie lubi i nie umie przebaczać , jest największym wrogiem samego siebie".


Pozytywne myślenie ma wielką moc
 Pozytywne myśli i skupianie się na pozytywach działa na nas uzdrawiająco. Pozytywne myśli działają jak magnez- przyciągają pozytywne zdarzenia i ludzi.
Przyjrzyj się swoim zmartwieniom i gniewem- postaraj się zrozumieć ich przyczynę. Im szybciej stawisz im czoło, tym szybciej pożegnasz się z nimi
Wyeliminuj negatywne myśli i zastąp je pozytywną afirmacją. Codziennie powtarzaj sobie: "dzisiaj będzie piękny dzień! "jestem wspaniały! "kocham siebie!", "wierze w siebie!" "zasługuje na miłość!"
Im więcej pozytywnych imformacji tym większa wiara w siebie!

"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli". -Marek Aureliusz


Mniej odwagę ryzykować 
Boimy się podejmować ryzyko, bo paraliżuje nas strach ,ale nie przed nieznanym. To czego się obawiamy, to utrata znanego, ale dzięki ryzyku odkrywamy nieznane, pokonujemy nasze słabości i strach.
Kto nie ryzykuje , ten nie zyskuje!

„Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los” – Paulo CoelhoNie uzależniaj się od innych
Ciągle staramy się utrzymywać swą atrakcyjność, aby przypodobać się drugiej osobie. Tkwimy w toksycznych relacjach z ludźmi, aby tylko uzyskać ich uznanie. Wmawiamy sobie, że życie bez czegoś lub kogoś będzie nieszczęśliwe i puste. Nic bardziej mylnego.
Pamiętaj, że akceptacja z zewnątrz nie powinna zastępować samoakceptacji. Gdy tak się dzieje stajemy się zależni od innych tracąc swoją wolność i zaufanie do siebie.

Bądź opiekunem dla samego siebie. Nikt lepiej się o Ciebie nie zatroszczy, jak ty sam.


"Weź życie w swoje ręce - w końcu jest ono twoje. Nie jesteś tu, aby spełniać oczekiwania innych. Nie żyj życiem swojej matki, nie żyj życiem swojego ojca, żyj po swojemu"-Osho


Bądź swoim najlepszym kumplem
Pokochaj swoje towarzystwo. Nie potrzebujesz grona znajomych aby czuć się dobrze. Nie musisz się komukolwiek przypodobać, nie musisz nikogo udawać, ani odgrywać jakichkolwiek ról
Kiedy zostaniesz swoim najlepszym przyjacielem , przestaniesz dostosowywać się do świata. Zaczniesz dostosowywać świat do siebie i Twoich potrzeb.

Usiądź i wsłuchaj się w swoje myśli, czytaj ulubione książki, idź na spacer, tańcz kiedy masz na to ochotę , śpiewaj i rób co tylko Ci się podoba!


Nie oczekuj miłości, jeśli siebie nie kochasz
Aby zbudować zdrowy związek oparty na prawdziwej miłości, musisz najpierw dobrze poczuć w swoim towarzystwie. Nie możemy wymagać od drugiej osoby aby na siłę nas uszczęśliwiła, zapewniła poczucie bezpieczeństwa, czy wypełniła pustkę, która nam towarzyszy przy samotności. Osoby, które nie kochają siebie nie szukają miłości, a potwierdzenia tego, że zasługują na miłość.W ten sposób niepotrzebnie wplątują się w liczne romanse i toksyczne związki

Jeśli w naszych umysłach i sercach stworzymy spokój i miłość, to znajdziemy je także w naszym życiu.

"Twoja relacja z samym sobą nadaje ton każdej innej relacji, którą posiadasz." Robert Holden


Nie porównuj się do innych
Każdy z nas jest inny. Każdy z nas jest dobry w czymś innym. Skupianie się na swoich wadach i porównywanie ich do czyjegoś sukcesu odbije się negatywnie na naszym samopoczuciu. Porównując się do innych , zawsze będziemy stać w cieniu innych czując frustracje. Zaakceptuj swoje słabości i nie dąż do doskonałości. Ciągłe obwinianie się, samooskarżanie i samokrytyka przynoszą ból i powodują niskie poczucie wartości

Zmień kierunek swoich myśli- skup się na swoich zaletach i umiejętnościach.
Zacznij budować własną ścieżkę w życiu i nią podążaj.

“Zawsze bądź pierwszą wersją siebie zamiast być drugą wersją kogoś innego.” Judy Garland


Spełniaj swoje marzenia.
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia- zawsze sobie to powtarzam. Spraw, aby twoje ogromne pragnienia i marzenia się urzeczywistniły.
Zawsze podejmuj działania w ich realizacji, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi. To Ty jesteś odpowiedzialny na swój sukces. Nie zależnie od tego w jakim położeniu się znajdujesz- Rób to co kochasz, spełniaj się i idz do przodu.

"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Paulo Coelho"


Otaczaj się ludźmi ,którzy sprawiają, że dobrze się czujesz
Zastanów się, jacy ludzie Ciebie otaczają. Pomyśl, kto podcina Cię skrzydła , a kto zawsze cię dopinguje i wspiera.
Przebywaj się ludźmi, którzy wierzą w Ciebie i wywołują uśmiech na twojej twarzy, a unikach tych, którzy "ciągną” twoje morale w dół.

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki."-Mark Twain


WIERZ W SIEBIE!
KOCHAJ SIEBIE!
DBAJ O SIEBIE!“Kochać siebie… nie oznacza bycia pochłoniętym sobą, bycia narcystycznym czy pomijania innych. Raczej oznacza witanie siebie jako honorowego gościa w swoim sercu, gościa godnego szacunku, sympatycznego towarzysza.” Margo Anand

3 komentarze:

  1. To prawda, że pozytywne myslenie ma wielką moc, prawie jak moc sprawczą :) Przy pozytywnym myśleniu wszystko staje się połowę łatwiejsze, a cele realniejsze do zrealizowania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby oczywiste rzeczy, ale życie pokazuje, że takie wpisy są bardzo potrzebne! Duża dawka pozytywnej energii, dzięki :)

    OdpowiedzUsuń