WYCISKARKA ZEBRA WHOLE SLOW JUICER


Soki znakomicie gaszą nasze pragnienie, są bardzo orzeźwiające i dodają energii. Poza tym poprawiają urodę, nastrój oraz wspaniale smakują.
Świeże soki z owoców i warzyw są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Zawarte w nich cenne substancje są budulcem dla odtworzenia nowych, zdrowych komórek w naszym ciele.  Picie świeżo wyciśniętych soków wzmacnia i uodparnia nasz organizm na choroby oraz wspomaga przemianę materii. Co więcej soczki są nieocenionym sprzymierzeńcem wszystkich zmagających się ze zbędnymi kilogramami- są sycące i nie zawierają zbyt dużo kalorii

Jednak sok sokowi jest nierówny, bowiem jeśli chcemy zachować 100% cennych witamin, minerałów oraz enzymów musimy go przygotować w wyciskarce, a nie w sokowirówce.

WYCISKARKA, A SOKOWIRÓWKA
Wyciskarka i sokowirówka działa całkiem inaczej. Jest to całkiem inna technologia pozyskiwania soku. W sokowirówce składniki są ścierane i tarte przy dużej prędkości. Szybko obracające się ostrza powodują wzrost temperatury, co negatywnie wpływa na jakość soku- zniszczone zostają cenne enzymy oraz część witamin i minerałów. Natomiast wyciskarka miażdży surowiec mocnym ślimakiem, a następnie powoli przeciera pulpę przez sito. Tym samym wolno wyciska sok z warzyw i owoców z przestrzeni międzykomórkowej, gdzie znajdują się najcenniejsze skarby. Czyli wszystko, co jest dla nas najlepsze- witaminy, enzymy, bioskładniki, flawony itd.
Taki sok jest bardziej smaczniejszy, wartościowy i dłużej zachowuje swoją świeżość.

WAŻNE ENZYMY
Enyzmy występują w każdym żywym organizmie i uczestniczą we wszystkich jego funkcjach i procesach życiowych. Enzymy wrażliwe są na wysokie temperatury, przestają być aktywne w temperaturze od -45C do -50, giną natomiast powyżej +55C. Martwa materia nie może spełniać zadań żadnych żywych organizmów dlatego produkty narażone na wysokie temperatury tracą swoją wartość odżywczą. 
Enzymy występujące w naszym pożywieniu umożliwiają przyswojenie zawartego w nim materiału energetycznego. Jeśli nie ma ich w żywności , organizm ma trudności z rozłożeniem pokarmu, zaczyna on gnić w naszych jelitach i zwiększa się ilość toksycznych produktów ubocznych. Przedłużające się zatoksycznienie może być przyczyną niemalże wszystkich chorób. Komórki zaś, które uczestniczą w tym procesie po spełnieniu swego zadania zostaną oddzielone, przekaże do obiegu krwi i limfy, a następnie przetransportowane do jelita grubego i wydalone wraz z innymi produktami odpadowymi. Natomiast na miejsce zużytych komórek, wchodzą nowe- zbudowane ze składników naszego pożywienia i w ten sposób jest zapewniona stała wymiana. Od jakości tej wymiany zależy, czy uzyskamy zdrowie, energię i witalność- czy też wprost przeciwnie- będziemy mieli kłopoty ze zdrowiem.

Ostatnio miałam okazję testować wspaniałą jednoślimakową wyciskarkę do soków ZEBRA WHOLE SLOW JUICER Angielsko-Holenderskiej firmy Zoo Health Appliances LTD . Model ten, zyskał  powszechne uznanie dzięki najniższym obrotom wśród wyciskarek. Ulepszona i zmieniona konstrukcja silnika pozwoliła osiągnąć 38 obr/min!
SPECYFIKACJA
Zebra Whole Slow Juicer

Marka
Zoo Appliances
Wymiary
46,0 x 15,0 x 22,0cm
Moc
220~240V 150W
Wyciskarka posiada dwa otwory, jeden z nich to wyjątkowo duży 8,5cm wsad, dzięki któremu możemy wrzucać do niego całe produkty bez ich wcześniejszego rozdrabniania. Zmieścimy w nim bez problemów np. całego pomidora, czy jabłko. Natomiast drugi otwór jest znacznie mniejszy. Nadaje się do wąskich i podłużnych produktów takich, jak np. marchewka. Producent informuje, że wielkość i forma otworów wlotowych nie jest tu bez znaczenia. Przy ich projektowaniu twórcy pomyśleli również o bezpieczeństwie najmłodszych. Specjalny „zawiasowy” wlot chroni dzieci przed włożeniem ręki do włączonej wyciskarki. Bardzo się cieszę, że producent dodatkowo dba bezpieczeństwo dzieci- jest to ogromna zaleta!

Dodatkowym atutem jest to, że wyciskarka Zebra oprócz soków, jest w stanie zrobić coś znacznie więcej. Mianowicie dzięki dodatkowym sicie można nie tylko manewrować gęstością soku, lecz przygotowywać także jogurty, zupy krem, mleko z orzechów, mleko migdałowe oraz koktajle! Warto również zaznaczyć, że sita podobnie jak wałek zostały wykonane z materiałów BPA free, jak ultem, czy misa z tritanu.

Na stronie producenta znajdziemy informację: "Jak każda dobra wyciskarka do owoców i warzyw, Zebra posiada niekapek. Zamknięty dzięki niemu sok w misie, miesza się, a do szklanki wlewamy już gotowy do picia sok. Niekapek pozwala nam również na szybkie przepłukanie wyciskarki. Ułatwia to szczególnie pracę podczas przygotowywania odmiennych smaków soku lub robieniu ich kilkukrotnie w ciągu dnia"- rzeczywiście tak jest!
Pomiędzy różnymi sokami można w bardzo łatwy sposób umyć zbiornik i sito. Wystarczy wlać wodę i włączyć na chwile urządzenie. Dzięki temu resztki owoców i warzyw wypłukają się.


Test wyciskarki ZEBRA zaczęłam od mojego ulubionego soku marchwiowo-jabłkowego. Do tej pory piłam soki z sokowirówki i teraz mogę śmiało powiedzieć, że te soki, które do tej pory piłam były po prosto do kitu.

Wyciśnięty sok z wyciskarki wyszedł świetnej jakości- klarowny, pozbawiony grudek i bardzo smaczny!


Sok marchwiowo-jabłkowy
-5 sporych marchewek
-2 słodkie jabłka

Sposób przygotowania:
-wszystkie składniki dokładnie myjemy 
-kroimy na kawałki i wyciskamy sok

Smacznego!

Wyciskarka jest bardzo silna, z łatwością radzi sobie z twardymi owocami i warzywami, a
podczas pracy jest bardzo cicha, zwłaszcza w porównaniu z głośną sokowirówką.


Co zawiera zestaw ZEBRA WHOLE SLOW JUICER ?
Zestaw składa się z 13 elementów:
-wałek ślimakowy
-otwór wsadowy
-obudowa z silnikiem
-butelka na sok
-pojemnik na odpady
-pojemnik na sok
-sito do soków klarowanych
-siko do soków gęstych
-kosz obrotowy
-misa
-pojemnik na tofu
-szczoteczka wielofunkcyjna
-popychacz


Parametry techniczne:
Łatwość obsługi:
5/5
Łatwość czyszczenia:
5/5
Gęste soki / musy:
TAK (dodatkowe sitko)
Sorbety / kruszenie lodu:
NIE / TAK (można dodać kilka kostek podczas wyciskania)
Wyciska sok z trawy:
TAK
Ilość soku w pojemniku:
500 ml
Rozmiar otworu wsadowego:
8,5 cm (większy otwór), 3x2 cm (mniejszy otwór)
Prędkość obrotowa:
38 obr/min
Moc:
150 W
Waga:
6,5 kg
Wymiary (dł x szer x wys):
15 cm x 22cm x 46cm
Gwarancja silnik / części:
10 lat / 5 lat
Technologia wyciskania:
pionowa jednoślimakowaPodsumowując: Wyciskarka ZEBRA WHOLE SLOW JUICER bardzo miło mnie zaskoczyła. Wyciskanie okazało się bardzo łatwe, przyjemne i ciche. Podczas wyciskania nie muszę rozdrabniać warzyw i owoców- to znacznie oszczędza mój czas. Co więcej w wyciskarce mogę wycisnąć nawet zieleninę, czy przygotować mleko roślinne, a nawet tofu!
Jakoś wyciśniętego soku jest bardzo wysoka- jest on bardzo smaczny, bogaty w witaminy i minerały, które są dla nas niezbędne do życia.
Ponadto, wyciskarka jest bardzo łatwa w czyszczeniu- ma niewiele elementów, prostą budowę i montaż. Dodatkowo jest bardzo wytrzymała i niezawodna z długim okresem gwarancji.

Wyciskarkę możesz kupić w sklepie www.mocsokow.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz