Chlorek magnezu- szybki i łatwy sposób na uzupełnienie niedoborów

Na temat magnezu pisałam ostatniało (KLIK). Szybkim i łatwym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu jest dostarczenie organizmowi transdermalnie, czyli poprzez skórę, chlorku magnezu (MgCl2 x 6H2O) CZDA (czysty do analizy- czyli najczystsza postać). 
Chlorek magnezu jest bardzo cenym związkiem nieorganicznym, który wspomaga nasze zdrowie. Jest jedną z łatwo przyswajalnych form tego pierwiastka. Możemy go dodać do kąpieli, moczenia stóp w misce – ale najoszczędniejszym sposobem jest przygotowanie oliwy magnezowej.Jak przygotować oliwę magnezową?
Do przygotowania oliwy magnezowej potrzebujemy:
-200g chlorku magnezu,
-300g czystej wody,
-mały garnuszek,
-miseczkę
-buteleczkę spray
-drewnianą łyżkę
Wodę podgrzewamy w garnuszku, dodajemy chlorek magnezu i dokładnie mieszamy drewnianą łyżką. Całość studzimy i przelewamy do buteleczki. Gotową oliwę używamy jak sprayu pod pachę. Dzięki temu oliwa będzie działała jak dezodorant. Wystarczy 2-3 psiknięcia i dokładne wmasowanie preparatu.

Jak zrobić magnezową kąpiel?
Do wanny z ciepłą wodą dodajemy 1-2 szklanki chlorku magnezu, dokładnie rozpuszczamy i moczymy całe ciało około 30minut. Podczas kąpieli nie używamy mydła, płynów i innych substancji. Po moczeniu należy dokładnie opłukać ciało pod prysznicem.

Jak przygotować moczenie stóp?
Do miski z ciepłą wodą wsypujemy 1-2 łyżki chlorku magnezu. Dokładnie rozpuszczamy i relaksujemy się około 30minut. Następnie stopy dokładnie spłukujemy wodą.


Dietetyk, Agnieszka Nitsu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz